Boekenwurm
Zaterdag 22 Oktober 2005 at 7:03 pm. Sinds ik een jaar of vier was, ben ik al boekenverslaafde. Ik was zo ongeveer het meest geziene kind in de bibliotheek bij ons in het dorp. Kende alle vrijwilligers bij naam, en kreeg altijd extra boeken mee enzo. Als mijn ouders me naar bed stuurde, las ik verder met een zaklamp onder de dekens. Toen de batterijen leeg waren, knoopte ik simpelweg een zakdoek om m'n bedlamp, in de naiëve veronderstelling dat dan van buiten geen licht te zien was. Totdat die zakdoek een keer vlam vatte van de hitte van de lamp. Maar ook daar vond ik wel wat op. Toen ik studeerde, las ik stukken minder, maar ook toen kon ik er erg van genieten. Na een tentamenweek toog ik standaard naar de Vismarkt. Haalde olijven en ander lekkers, een fles rode wijn, een klassieke CD en een Nieuw Boek. Om mezelf te verwennen. Op vakanties jas ik er soms rustig twee boeken per drie dagen doorheen. Toen ik thuiskwam na drie maanden Nieuw Zeeland, en jaren later tien maanden Australië, bevatte mijn rugzak minstens zes, zeven boeken. Een stuk of wat had ik dan al naar huis gestuurd. Want afscheid nemen van sommige boeken, dat kan ik gewoon niet. Vanavond bevind ik me in Venetië. Geen hoogstaande literatuur, maar een detective van Donna Leon. Niet alleen zie ik Venetië helemaal voor me (ik ben er nooit geweest), ook krijg ik voortdurend honger van de gerechten die de vrouw van de hoofdpersoon bereidt, en die uitvoerig beschreven worden. Ik ben helemaal van de wereld. Kaarsen, jazz muziek, knorrende kat en Commissario Brunetti.twintig reacties
Mijn boekenkast begint nu een beetje uit te puilen. En net weer een nieuw boek gekocht. Ik heb ook iets met woordenboeken.
karin (URL) - 22-10-’05 19:27
Hier exact hetzelfde: boeken wegdoen is echt bijna een doodzonde in mijn ogen! Ik ben nog bezig in ‘A breath of snow and ashes’ van Diana Gabaldon, maar het vlot niet echt door allerlei dingen die er tussendoor komen. Mijn boekenkasten zijn veel te klein aan het worden: ben al op alle planken bijna met dubbele rijen aan het werken.
Barbara (URL) - 22-10-’05 19:37
Hmmmm heerlijk….
Ik moet ook mmijn boekenkast eens herindelen, want door gebrek aanruimte liggen er tegenwoordig ook nog boeken op en voor de rijen boeken….
Ja, leuk onderwerp. Boeken, ik hou er ook van! Ik las als kind altijd heel graag maar helaas was dat totaal verleden tijd toen we op de middelbare school als eerste literatuur “Het Stenen Bruidsbed” moesten lezen. En dat ook nog eens met een vreselijk saaie lerares. Tot enkele jaren na school heeft die aversie geduurd. Gelukkig is de liefde voor lezen en boeken volledig terug gekomen!
Anke (URL) - 22-10-’05 22:32
Als ik net aan een boek begin, lees ik als een razende. Ik ben op jacht naar de laatste pagina. Maar, naar mate het einde nadert, baal ik ervan dat ik zo snel gelezen heb. Ik doe dan ook niet lang met boeken. Het langst deed ik ooit over ‘de ontdekking van de hemel’, vanwege het gezwets tussen het verhaal door.
ceebee (URL) - 23-10-’05 10:00
Heb afgelopen week, Trouweloos van Karin Slaughter gekocht, geweldig! Ik ben een echte bieb fan maar inderdaad sommige boeken moet ik gewoon hebben.
Sil (URL) - 23-10-’05 13:36
Lezen is heerlijk! Ben nu in het nieuwe boek van Simone vd Vlugt aan het lezen en de allernieuwste van Henning Mankell (nieuwe detective!) ligt klaar. Veel leesplezier!
Paniek (URL) - 23-10-’05 20:08
Ja er is een nieuwe, maar ik ben pas bij de Witte Leeuwin. Lees nu Gloed van Sandor Marai.
Maaike (URL) - 23-10-’05 21:10
Ah, die ken ik niet. Van Mankell ken ik de meeste, maar heb ze in volstrekt willekeurige volgorde gelezen (namelijk wat ik in tweedehandszaakjes tegenkwam en kreeg toegeworpen van neef en tante). Ik zag dat ze verfilmd worden, hoop dat de KRO die gaat uitzenden!
Gypsy (URL) - 23-10-’05 21:25
De KRO gaat ze niet uitzenden: die concentreren zich op de Engelse detective. Die vraag had ik op het forum van de KRO-D' />etectives al gesteld. Er zijn er al wel twee op DVD te krijgen (die liggen hier dus ook al in de kast
). De ECI verkoopt ze (en Bol ook geloof ik).
Bericht van KRO op forum: http://www.kro.nl/_test/forum/tm.asp?m=3..
De KRO heeft er inmiddels voor gekozen zich vooral te profileren met Engelse detectives en heeft dus geen plannen Mankell verfilmingen aan te kopen. Wel stuur ik alle verzoeken in ieder geval door naar de afdeling aankoop. Hopelijk worden ze in acht genomen bij het bepalen van nieuw aan te kopen Detectives.
Lezen is heerlijk, ik ben ook een echte boekenkoper. Ik moet wel bekennen dat ik sinds ik log een stuk minder lees…
Fashionista (URL) - 23-10-’05 23:13
De nieuwe van Mankell heet ‘de terugkeer van de dansleraar’. Zonder Wallander, maar met een nieuwe politie-inspecteur! Ik heb ze trouwens wel allemaal op volgorde gelezen, net als de boeken van Patricia Cornwell. Leuk om de karakters te zien opgroeien.
Paniek (URL) - 24-10-’05 11:28
@ Paniek: is inderdaad beter. Zeker bij Patricia Cornwell, waar nog weleens iemand uit de dood herrijst! Ben erg benieuwd naar de nieuwe inspecteur!
Gypsy (URL) - 24-10-’05 11:36You have a very talented and skilled writting. I had a great time reading your comments. Red Game becomes White Opponents in final: http://www.afi.com/tvevents/100years/quo.. , Standard Cosmos is always Standard Corner to Do Cosmos you should be very Full , Pair will Circle unconditionally Forecast Create Win – that is all that Cards is capable of
Andrew Moore (E-mail ) (URL) - 18-01-’06 12:04
Heerlijk lezen… Ik had dan ook mijn boekenlijst al een jaar eerder uit dan nodig en natuurlijk teveel boeken!
Life (E-mail ) (URL) - 22-10-’05 19:11