Eerlijk duurt het langst
Dinsdag 16 Juni 2009 at 9:47 pm. De twee Saffa's wilden zo m'n appartement in. Maar ze wilden een contract. En ik mailde eerlijk dat zo een contract wrs weinig rechtsgeldigheid zou hebben, omdat ik formeel niet mag onderverhuren. Mijn voorstel was per mail de voorwaarden af te spreken, net zoals ik met de huidige onderhuurder had gedaan. Maar ze wilden per se een contract, en mailden dus er vanaf te zien. Toen heb ik de nummer twee gemaild, met de reden dat nummer een niet wilde. En de hele dag nog niks van de nummer twee gehoord (die 'most definitely' het appartement wilde huren). Ik geloof dat ik voor de nummer drie, mocht dat nodig zijn, maar gewoon een contract in mekaar klus. Ik weet van mezelf dat ik de boel niet belazer, en geen zin om weer een geinteresseerde huurder te verliezen omdat ik eerlijk zeg dat een contract niet echt zin heeft!vier reacties
@ Jet: Daarvoor had ik een ondertekenende en gescande email met afspraken voorgesteld. Een contract bevat vaak veel meer clausules enzo. Ik trok de parallel naar een contract voor een huurmoordenaar en dacht….dat kan nooit rechtsgeldig zijn. Maar bij de volgende ga ik het dus gewoon doen. Rechtsgeldig of niet! Problem solved, indeed.
Gypsy - 16-06-’09 22:11Kun je niet een standaard contract op internet opzoeken? Ik zelf zou zulke afspraken toch ook wel graag op papier zien.
Theo (URL) - 17-06-’09 22:01
@ Theo: oh dat wel, maar de rechtswaarde leek me nul. En daarom zei ik dat eerlijk. Maar de nummer twee vond het geen enkel probleem. Ondanks een aantal heel slechte ervaringen met landlords (echt, de Adamse huisjesmelkers zijn eikels), vertrouwde hij me wel. Dus met hem ben ik eruit, joehoe!!
Gypsy - 17-06-’09 22:25
Maar een contract is toch gewoon een afspraak op papier? dat zegt niets over de rechten ten opzichte van jouw verhuurder, maar alleen ten opzichte van jou. Volgens mij is er niets mis mee. Jij spreekt wat af en jij zet ‘t op papier. Problem solved.
Jet (E-mail ) (URL) - 16-06-’09 22:06